Pytania i odpowiedzi – FAQ

Poniżej znajdziesz najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi dotyczące naszych produktów i usług. Wiele informacji znajduje się na innych stronach serwisu, jednak nie jesteśmy w stanie umieścić tam wszystkich. Mamy nadzieję, że poniższe dane okażą się pomocne.

Czy serwis dystrybutorów wody lub warników odbywa się wyłącznie co 5-7 miesięcy?

Nasz serwis regularny odbywa się w interwale co ok. pół roku. Jeśli otrzymamy od klienta zgłoszenie o usterce urządzenia pomiędzy naszymi wizytami to oczywiście zareagujemy niezwłocznie. Najczęściej można się nas spodziewać w ciągu kolejnych 24-72 godzin.

Skąd mam wiedzieć kiedy ostatnio był serwisant lub kiedy należy wykonać kolejny przegląd?

Każda wizyta do dystrybutora wody bądź warnika jest potwierdzana raportem serwisowym (w formie papierowej i/lub elektronicznej), którego egzemplarz zawsze trafia do klienta. W dokumencie są sprecyzowane wykonane prace oraz – co oczywiste – ich dokładna data. Urządzenia otrzymują również naklejkę serwisową, która określa miesiąc kolejnej wizyty. Jeżeli z jakichś powodów brakuje tych informacji wystarczy skontaktować się z nami. Dysponujemy pełną historią czynności serwisowych wykonanych przy każdym z urządzeń.

Gdzie mogę kupić filtry do wody stosowane w waszych urządzeniach?

Zazwyczaj posiadamy w sprzedaży odpowiednie filtry. Większość z nich nie jest przeznaczona na rynek detaliczny, stąd ich zakup w popularnych sklepach (także internetowych) może okazać się bardzo utrudniony. Rozwiązaniem mogą być alternatywne wkłady filtrujące, jednak nie możemy gwarantować ich wysokiej skuteczności.

Czy jest różnica między wodą gorącą z warnika i dystrybutora wody?

Oczywiście. Niekoniecznie w smaku, ale biorąc pod uwagę temperaturę – zdecydowanie. Pamiętajmy, że nie wszystkie produkty wymagają sparzenia wrzątkiem, więc poziom 80-90oC w zwykłym dystrybutorze wody dla większości z nas będzie wystarczający. Przykład: czarna herbata (a tym bardziej zielona) nie powinna być zaparzana w zbyt gorącej wodzie. Z drugiej strony, kawa mielona zalana wrzącą wodą na pewno lepiej się zaparzy i nie pozostawi nieprzyjemnych drobinek na wierzchu napoju.

Jaki gaz jest w butli służącej do wytworzenia wody gazowanej?

To zwykły dwutlenek węgla w postaci skroplonej, dla zmniejszenia jego objętości i umożliwienia wykorzystania w branży spożywczej. Sam gaz jest niepalny, a korzystanie z butli jak najbardziej bezpieczne. Każda z nich jest wyposażona w specjalny reduktor ciśnienia, który pilnuje aby gaz docierający do dystrybutora wody mógł optymalnie wymieszać się z zimną wodą.

Co jaki czas butlę z dwutlenkiem węgla należy wymieniać? Na ile czasu powinna wystarczyć?

Korzystamy z kilku standardowych objętości butli CO2 (3,7 kg, 5 kg oraz 6 kg), których skok wydajności to ok. 20%. Najmniejsza z nich powinna wytworzyć co najmniej 600 litrów wody gazowanej = 3 000 kubków a najbardziej pojemna nawet 1 000 litrów = 5 000 kubków. Określone ustawienie reduktora ciśnienia może ten wynik obniżyć lub wydatnie podwyższyć. Wszystko zależy od oczekiwań klienta (woda bardzo gazowana vs. delikatnie musująca). Niezależnie od stopnia wykorzystania, wymieniamy butle CO2 każdorazowo podczas regularnego serwisu ( co ok. pół roku). Jeżeli dojdzie do ponadnormatywnego zużycia dwutlenku węgla i zajdzie potrzeba wymiany butli pomiędzy naszymi wizytami, wówczas taka wizyta jest usługą płatną.

Czy obsługujecie firmy w regionie czy na terenie całej Polski?

Nasza sieć obejmuje podmioty na terenie całego kraju. Z oczywistych względów największe zagęszczenie klientów odnotowujemy na terenie wschodniej i centralnej Polski. Jedynym nieobsługiwanym obszarem jest obecnie województwo Zachodniopomorskie. Zapytania przychodzące z tej części kraju przekazujemy do realizacji zaprzyjaźnionym firmom z branży.

Jak wybrać dystrybutor wody?

Jest kilka zmiennych – rozmiar urządzenia, liczba osób z niego korzystających oraz rodzaje wydawanej wody. Dodatkowo należy przeanalizować środowisko, w którym urządzenie będzie pracowało. Dlaczego? Wbrew pozorom dystrybutory wody są dość delikatne i np. zaprojektowany do nieregularnego poboru wody gazowanej dystrybutor zamontowany w stołówce pracowniczej dużego zakładu może sobie po prostu nie poradzić. Najprościej jednak będzie skontaktować się z nami. Wszystko wytłumaczymy i pomożemy z wyborem.

Czy montaż warnika lub dystrybutora wody jest inwazyjny?

Niekoniecznie. Co do zasady, nie wykonujemy przeróbek hydraulicznych w istniejącej sieci wodociągowej u klientów. Wstawiamy przy zaworze z zimną wodą dedykowany trójnik, który w ten sposób tworzy dodatkowe ujęcie. Inną sprawą jest doprowadzenie wody wężykiem 6mm do dystrybutora. Tutaj ściśle współpracujemy z klientem tak, aby dystans był jak najkrótszy ale jednocześnie nie kolidował z oczekiwaniami i był estetyczny.

Warnik to po prostu duży czajnik, prawda?

Tak, ale za to jaki! Warnik jest profesjonalnym dystrybutorem wody bardzo gorącej, w dużych ilościach. Stosuje się to rozwiązanie głównie w miejscach o wysokim natężeniu spożycia tego rodzaju wody w krótkim czasie, a więc w hotelach, restauracjach, stołówkach pracowniczych czy podczas konferencji i eventów. Ich bezdyskusyjną przewagą nad zwykłym czajnikiem jest choćby bardzo pojemny zasobnik mieszczący co najmniej 5 litrów wody o temperaturze nie niższej niż 95oC. Warniki w naszej ofercie to maszyny automatycznie pobierające wodę z sieci wodociągowej.

Co, jeśli chcę kupić dystrybutor wody lub warnik zamiast jego dzierżawy?

Taki scenariusz oczywiście jest jak najbardziej możliwy. Nie prowadzimy otwartej sprzedaży produktów w internecie, ale z chęcią przedstawimy cenę poszczególnych urządzeń odpowiadając na indywidualne zapytanie.

Jaką filtrację stosujecie w dystrybutorach wody i warnikach?

Są to najczęściej systemy wielostopniowe, w których pierwszym jest wkład sedymentacyjny. Wyłapuje on zawiesinę z wody (rdza, piasek, szlam, pyłki, itd.) dzięki czemu kolejne filtry pracują wydajniej i dłużej zachowują maksymalną efektywność. W każdym z urządzeń stosujemy także filtrację z wykorzystaniem aktywowanego węgla, który z kolei jest niezrównany w wiązaniu zanieczyszczeń chemicznych i usuwaniu nieprzyjemnego smaku czy zapachu. Zależnie od stopnia twardości wody może zajść potrzeba montażu filtrów zmiękczających aby zredukować stopień odkładania się kamienia w urządzeniu. W indywidualnych przypadkach montujemy także bardziej specjalistyczne wkłady jak np. redukujące nadmiar żelaza i manganu czy też mineralizujące wodę.

Skąd mam wiedzieć, czy da się u mnie zamontować u mnie dystrybutor bądź warnik?

Jeżeli w odległości do 30m od miejsca usadowienia urządzenia jest źródło wody – nie będzie większych problemów. Owym miejscem, z którego doprowadzimy wodę do maszyny, powinien być zawór z zimną wodą posiadający gwint zewnętrzny 3/8″, 1/2″ lub 3/4″. Zbyt skomplikowane? Niekoniecznie 🙂 Takimi zaworami są np. znajdujące się w ścianie pod umywalką czy zlewozmywakiem, przy zmywarce czy pralce. Drugą zmienną do przeanalizowania jest po prostu wolne miejsce na podłodze czy blacie. Można przyjąć, że sześcian o boku 50cm i większym pozwoli na montaż dystrybutora bądź warnika na blacie. Dystrybutor wolnostojący ma wysokość najczęściej nie przekraczającą 110cm. Bardziej obrazowo – urządzenie nablatowe jest rozmiarów dużego ekspresu do kawy, podczas gdy wolnostojące nieznacznie większe od dystrybutora wody w butlach.

Czy woda z bezbutlowego dystrybutora jest lepsza od tej w butlach pięciogalonowych?

Woda w bezbutlowym urządzeniu przechodzi filtrację tuż przed jej wydaniem, podczas gdy ta w butlach jest uzdatniana przed rozlaniem do pojemników. Maszyny w naszej ofercie nie pozwalają, aby do wody dotarły promienie słoneczne bądź była przechowywana w nieodpowiednich warunkach. Jest to także najlepsza woda do picia, ponieważ usuwa się z niej tylko to co zbędne (zanieczyszczenia płynące w rurach). Dystrybutory na butle mają jedną przewagę – można z nich korzystać wszędzie tam gdzie nie da się doprowadzić wężyka z wodą. Są bardziej mobilne, ale to raczej ich jedyny atut.

Brak pytania? Napisz do nas

Jeżeli masz konkretne pytanie, na które odpowiedzi zabrakło na liście FAQ, daj nam znać. Skorzystaj z formularza i pozwól nam na zwrotny kontakt.