Technologia

Woda spożywana przez nas powinna być możliwie świeża, chłodna (przed dalszą obróbką), chroniona przed promieniami słonecznymi i mozliwie krótko przechowywana. Powyższe warunki spełnia tylko woda wodociągowa, która niestety często jest zanieczyszczana w drodze do naszych kranów. Z pomocą przychodzą bezbutlowe dystrybutory wody, które przywracają wodzie jej pierwotny stan.
Jak to działa?
dbv, bez butli, schemat oczyszczania wody, dystrybutory

Woda dociera do dystrybutora wody, w którym przechodzi proces filtracji mechanicznej. Niektóre modele posiadają zbiorniki, w których ciecz jest przechowywana, inne działają w systemie przepływowym – oba rozwiązania są skuteczne bowiem przed wydaniem wody jest ona dodatkowo traktowana promieniami UV lub wężownica jest ozonowana. Dodatkowo, wybierając dystrybutor z funkcją wody gazowanej przechodzi ona proces mieszania z dwutlenkiem węgla. Za każdym razem wybierając przycisk wydania wody możemy być pewni jej najwyższej jakości. Stałe połączenie z wodociągiem gwarantuje z kolei dostęp do świeżej wody o każdej porze.

Wygląd i budowa dystrybutorów

Zdecydowana większość oferowanych przez nas urządzeń została zbudowana z produktów podlegających dalszemu recyklingowi. Wszystkie posiadają znak CE dopuszczający je do obrotu na terenie Unii Europejskiej. Projektanci urządzeń zwracali szczególną uwagę na komfort ich użytkowania, intuicyjność oraz zaawansowane technologie. Dystrybutory wody cechują się bardzo nowoczesnym wzornictwem przyciągającym wzrok, a jednocześnie są utrzymane w stonowanej kolorystyce pasującej do większości wnętrz.

Oszczędność energii i technologia
dbv, bez butli, komfort, woda, dystrybutor

Wszystkie dystrybutory mają wbudowaną funkcję czuwania urządzeń, która oszczędza konsumpcję energii w okresach mniejszego zapotrzebowania. Dystrybutory są również konstruowane w taki sposób, aby ruch wody wykorzystywał naturalną grawitację oraz ciśnienie w wodociągu. Pozwala to na zmniejszenie liczby pomp i elektrozaworów a także samych rozmiarów urządzeń. Dodatkowo, systemy odpowiadające za chłodzenie i grzanie wody włączają się tylko okresowo – tylko wtedy gdy termostat wykaże taką konieczność.

Higiena i bezpieczeństwo

Każdy producent bezbutlowych dystrybutorów wody stawia na zaawansowane technologicznie systemy utrzymujące higienę i czystość. Lampy UV, ozonowanie, jony srebra czy mikroprocesory sterujące pracą urządzeń są obecnie powszednimi rozwiązaniami wydatnie podnoszącymi jakość wydawanej wody.

WYŚLIJ ZAPYTANIE otrzymasz fachowe wsparcie
MASZ WIĘCEJ PYTAŃ?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI