Pytania i odpowiedzi

Łączy je tylko jedno – oba wydają wodę. Urządzenia bezbutlowe dostarczają produkt bliższy pierwotnemu z racji stałej ochrony wody przed czynnikami zewnętrznymi. Są to także najczęściej produkty bardziej zaawansowane technicznie, a z pewnością także o wyższym komforcie użytkowania. Dystrybutory bezbutlowe mają stałe połączenie z wodociągiem, dzięki czemu znika problem z wymianą butli, ich magazynowaniem czy też przerwami w dostawach.

Koszty są nieco niższe bądź porównywalne z dystrybutorami butlowymi. Z ekonomicznego punktu widzenia bezbutlowe dystrybutory wody są idealnym rozwiązaniem w miejscach o znaczącej konsumpcji wody, gdzie także stały dostęp do najwyższej jakości jest kluczowy. Konkretne wyliczenia przekazujemy zainteresowanym na bazie uzyskanych od nich informacji.

W większości przypadków serwisy wykonywane są co 10-12 miesięcy. Wynika to głównie z wysokiej wydajności filtrów mechanicznych. Najnowocześniejsze modele wyposażone w systemy ozonowania wody w ogóle nie wymagają prac serwisowych, oprócz wymiany filtrów. Lampy UV mają z kolei żywotność ok. 1 roku.

Aby cieszyć się najwyższą jakością wody z bezbutlowego dystrybutora muszą być spełnione 2 warunki: źródło wody w odległości max. 25 m oraz gniazdko elektryczne w odległości 1,5 m. Z uwagi na ciśnienie wody oraz elektrozawory zamontowane w urządzeniach nie ma problemu, jeżeli podłączenie wody wymagałoby doprowadzenia przewodu z kondygnacji powyżej/poniżej.

Modele ze zbiornikami wody wydają zimną/gorącą/gazowaną wodę w zadanych ustawieniach do momentu ich opróżnienia (a raczej wymieszania z nowopobraną wodą). W tym scenariuszu przez określony czas można pobierać dany rodzaj wody, po czym należy zaczekać nawet kilkadziesiąt minut aby woda w zbiornikach uzyskała zaprogramowane właściwości. Urządzenia z systemem przepływowym gwarantują ciągłą wysoką wydajność przy kilkudziesięciosekundowych odstępach pomiędzy każdymi wydaniami wody. Powyższe dane nie dotyczą dystrybutorów dedykowanych na rynek horeca.

Jest to technologia na tyle nowa, że nie doświadczyliśmy bezpośrednio sytuacji, w której  dystrybutor bezbutlowy odmówił posłuszeństwa i wymagał generalnego przeglądu. Producenci deklarują 8-10 lat bezproblemowego działania swoich produktów. My zawieramy umowy z klientami na znacznie krótsze okresy, instalując dystrybutory wody fabrycznie nowe.

Oczywiście, że tak. Zastosowane technologie utrzymujące wysoki poziom higieny są wykorzystywane także w innych obszarach naszego życia – lampa ultrafioletowa niszczy drobnoustroje na salach chirurgicznych w szpitalach, jony srebra są stosowane w antyperspirantach, ozonowanie jest najskuteczniejszym sposobem oczyszczania klimatyzacji…

Dystrybutory wody są własnością DBV i w umowie rezerwujemy sobie wyłączne prawo do dokonywania napraw. Bardzo często jednak umawiamy się z klientami na samodzielne wymiany przez nich butli z CO2. Wielokrotnie – w przypadku klientów zlokalizowanych daleko od Warszawy – staramy się oszczędzać koszty klientów i zamiast awaryjnej wizyty dokonujemy telefonicznej konsultacji. Często okazuje się, że dysfunkcja dystrybutora wynika z błahego przeoczenia klienta.

WYŚLIJ ZAPYTANIE otrzymasz fachową odpowiedź
MASZ WIĘCEJ PYTAŃ?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI